EDİTÖRDEN

Bull Urooncol 2017; 16: -
Makale Geliş Tarihi:
Makale Kabul Tarihi:
*

Editörden

Üroonkoloji Bülteni’nin Değerli Okuyucuları ve Değerli Meslektaşlarım,

Bültenimizin 2017 yılına ait üçüncü sayısında, editör yardımcısı arkadaşlarım Dr. Ender Özden ve Dr. Barış Kuzgunbay’ın gayret ve katkılarıyla ilginizi çekeceğini düşündüğümüz derleme, araştırma makaleleri ve olgu sunumları bulunmaktadır.

Bültenimizin akademik atama ve yükseltme kriterleri yönünden araştırmacılara katkı sağlayacak önemli yurt içi ve yurt dışı indekslerde taranması konusunda gerek yönetim kurulumuzun gerekse önceki editörlerimizin değerli katkıları ile ciddi yol alındığı bir süreçteyiz. Bu konuda üroloji ve üroonkoloji camiasının çok değerli desteği alınmış olup, giderek artmaktadır. Özellikle ulusal yayınlarımızın değerlendirilmesi konusunda başta, TÜBİTAK/ULAKBİM Türk Tıp Dizini olmak üzere çeşitli indekslerde taranan bir dergi olması bu desteğin en önemli göstergelerindendir. Uluslararası önemli indeksler yönünden gayretlerimiz de sürmektedir.

Bu sayıda, derlemeleriyle, olgu sunumları ve araştırmalarıyla bilgi birikimlerini bizlerle paylaşan değerli araştırmacılara ve saygıdeğer hocalarımıza editörler kurulu adına çok teşekkür ediyorum.

Araştırma makaleleri ve ilginç olgu sunumlarını kabul etmeye yeni sayılarımızda da devam edeceğiz. Özellikle akademik çalışmalarını değerlendirmek isteyen araştırmacılarımızın bültenimizi tercih etmesi bizi gururlandırmaktadır. Bu bağlamda, önemli indekslerde taranma konusunda gayretlerimiz devam edecektir. Üroonkoloji Derneği Yönetim Kurulu’nun, tüm üroloji ve üroonkoloji camiasının değerli desteği ve özverili gayreti temel dayanağımız olmaya devam etmektedir.

Saygılarımla,

Anasayfa Arşiv Arama Menü